ما را دنبال کنید


با ما تماس بگیرید

031-32125318-22

چند اصل مهم برای اخذ ویزا/مولتی شنگن و ریجکتی شنگنروژین پرشیا گشت

روژین پرشیا گشت

چند اصل مهم برای اخذ ویزا/مولتی شنگن و ریجکتی شنگن

 • 1- کار ویزای شنگن و رفع ریجکتی را به متخصص آن بسپارید.

 • 2- در ارائه مدارک و تکمیل فرم ها صداقت داشته باشید

 • 3- فرمها و نامه هایی که کارگزار از طرف شما ارائه میکند را رویت و بررسی و بایگانی کنید.

 • 4- هیچ تضمینی در امور ویزا یا ریجکتی وجود ندارد.فریب نخورید.

 • تجربه و تخصص

  کثرت پرونده های ویزایمان و تخصص کارشناسان روژين در خدمت امور ویزای شماست

 • رزرو برنامه سفر/اخذ دعوت نامه

  رزرو بهینه ی برنامه سفر با فرمت مورد قبول سفارت و اخذ دعوت نامه را به روژین بسپارید

 • ارزش وقت و هزینه

  در خدمت شماییم برای امور سفرتان تا آسوده خاطر به مشغله هایتان بپردازید و در فراغت سفر کنید

ویزای شینگن و یا به قول برخی ویزای شنگن ویزاییست که تحت زمان و شرایط مشخص، به شما اجازه ی سفر به 26 کشور اروپایی را میدهد.سفارت خانه های این کشورهای اروپایی متناسب هدف سفر و مدت زمان اقامت و نیز مدارک خاصی که ارائه خواهد شد این ویزا را صادر مینمایند.

روژین پرشیا گشت

اطلاعاتی درباره ویزای شنگن

ویزای شینگن چیست ؟

ویزای شینگن اجازه ی سفر به 26 کشور اروپایی از جمله : اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبرگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‏ اشتاین در مدت مشخص و با شرایط مشخص است.

گفتنی است تعدادی از کشورهای اروپایی مانند انگلستان و ایرلند در این پیمان عضویت ندارند و تعدادی از کشورهای عضو مانند نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن‌اشتاین با وجود عضویت در پیمان شینگن، عضو اتحادیه اروپا نیستند.

انواع ویزاهای شنگن چیست ؟

 • ویزاهای شینگن تایپ A  و B که ویزاهای ترانزیت هستند .
 • ویزای شنگن تایپ C که برای علاقمندان سفر توریستی به کشورهای حوزه شنگن یا دعوت نامه دارند و علاقمند ملاقات دوستان و خانواده ی مقیم در این کشورها هستند و یا به قصد تجارت یا بازدید از نمایشگاهها و یا انجام امور پزشکی علاقمند سفر به این کشورها هستند صادر میشود.
 • ویزای شنگن تایپ D ویژه ی کسانی که در این کشورها تحصیل میکنند و یا کار و اقامت دايم دارند است .
 • ویزای شینگن نوع LTV به متقاضی این امکان را می دهد که فقط در کشور هایی که در ویزای ایشان ثبت شده است، سفر کنند و به کشور های دیگر در حوزه شینگن اجازه ورود نخواهند داشت. این نوع ویزا در موارد بسیار خاص مانند یک دلیل بشر دوستانه و یا تحت الزامات بین المللی به عنوان استثنا از سیستم رایج USV صادر می شود. این نوع ویزا ممکن است برای افرادی که مدارک سفر معتبر ندارند و با این حال باید در شرایط اضطراری به یک کشور از کشور های حوزه شینگن سفر کنند، صادر شود.

همچنین بر اساس تعداد دفعات ورود و درخواست شما، نوع ویزایتان نیز قابل تغییر است:

 • با ویزای یک بار ورود در مدت اعتبار ویزا فقط یک بار اجازه ورود به حوزه شینگن را دارید
 • با داشتن ویزای دو بار ورود در مدت اعتبار ویزا  اجازه دو بار ورود به حوزه شینگن را خواهید داشت

و دارندگان ویزای مولتی یا اصطلاحا ویزای چند بار وروددر مدت اعتبار ویزایشانو به صورت نامحدود اجازه ورود به حوزه شینگن را دارند .

چرا بهتر است کار ویزا را به کارگزار بسپارید؟

تکمیل دقیق مدارک و پر کردن درست فرم ها و معتبر بودن واچرها و مدارک سفری که ارائه میفرمایید گامی مهم در اخذ ویزاست .

با سپردن کار به دست کارشناسان امر شما میتوانید از روند درست و حساب شده ی کار مطمئن تر باشید . کارشناسان ویزای روژین آمار به روزی از وضعیت سفارت خانه های مختلف از نظر سخت گیری بیشتر یا کمتر و چگونگی تنظیم مدارک مطابق درخواست و حساسیت های سفارت خانه ها دارند

ما با بررسی دقیق مدارک و با توجه به فیدبک هایی که بر اساس تعداد بیشمار پرونده ها داریم در زمینه اخذ مطمئن تر ویزا به شما مشاوره خواهیم داد.

آیا به هر کارگزاری میتوان اعتماد کرد ؟

متاسفانه خیر . در کنار کارشناسان خوب و دلسوزی که وجود دارند برخی کارگزاران هم هستند که با وعده هایی همچون داشتن رابط در سفارت و شام و نهار خوردن با وکیل و سفیر و  اخذ تضمینی ویزا از مسافران مبالغ هنگفتی میگیرند در صورتیکه در بهترین حالت اقدام خاصی روی پرونده ی متقاضی انجام نمیدهند . در مواردی هم یا سند سازی برای مسافران و یا ارائه واچرها و مدارک نامعتبر نه تنها فرایند اخذ ویزای مسافر را مختل میکنند که در مواردی پرونده ی مسافر را برای اقدام های بعدی نیز خراب میکنند .

آیا این ویزا نیاز به انگشت نگاری یا مصاحبه دارد؟

بله . سفارت خانه های حوزه ی شینگن دفاتری را برای تحویل مدارک وثبت انگشت نگاری و دریافت هزینه سفارت و هزینه انگشت نگاری معرفی کرده اند که متقاضیان و یا کارشناسان معتمد آنها میبایست از این دفاتر وقت بگیرند و متقاضیان با به همراه داشتن مدارک و فرم ها در نوبت داده شده شخصا حضور به هم رسانند.

سوابق انگشت نگاری تا پنج سال معتبر است .

لیست مدارک لازم برای اقدام برای ویزای توریستی شنگن چیست ؟

مدارک مورد نیاز سفارت خانه متناسب ویزای مورد درخواست شما و میزان سن و وضعیت تاهل و مدارک شغلی و مالی شما پس از مشاوره به شما اطلاع داده خواهد شد .

در لینک مدارک مورد نیاز ویزای توریستی شینگن شما میتوانید اطلاعات جامع و آپ دیتی را دریافت نمایید.

دلایل آشکار در ریجکت شدن ویزای شنگن

معمولا سفارت خانه ها در صورت رد شدن درخواست ویزای متقاضی به همراه پاسورت ، نامه ای به عنوان Refusal Letter که گزینه هایی از آن تیک شده به مسافر تحویل میدهند .

قانع نشدن آفیسر سفارت در خصوص دلایل سفر و یا قطعی بودن بازگشت متقاضی یکی از مهم ترین عوامل در رد درخواست ویزاست

هدف از سفر و برنامه سفر و وضعیت مالی و شغلی  وجود اسناد مالکیت و هر آن چیز که پیوند قوی متقاضی به برگشت از سفر را نشان بدهد بسیار مهم است . همچنین نبود مدارک کافی مالی برای پوشش سفر به اروپا یکی دیگر از عوامل مهم ریجکت شدن است . به این منظور هر متقاضی به‌صورت مجزا یا سرپرست خانواده به نمایندگی از تمامی اعضا می‌بایست گزارش گردش مالی کافی چندین ماه گذشته ارائه دهد و این گزارش وضعیت مالی پایداری داشته باشد و همچنین موجودی فعلی حساب متقاضی نیز کافی باشد. تزریق ناگهانی پول به حساب بانکی تقلب در گزارش حساب ، موجودی ناکافی بر اساس تعداد روز سفر و متقاضیان تحت سرپرستی از موارد مهم به شمار می آید. همچنین همیشه دقت فرمایید که در گزارش تک برگی بانک از حسابی که ارائه میفرمایید نه تنها در محدوده ی مورد قبول سفارت باشد ( قدیمی نباشد و چند ماه را گزارش بدهد ) که مجموع عملکرد بستانکار از مجموع عملکرد بدهکار بیشتر باشد .

 

مدارک نامعتبر هم از دلایل دیگریست که میتواند باعث ریجکتی شود.

همچنین درصورتی که گذرنامه ی شما مخدوش شده یا آسیب دیده یا اعتبار کافی ندارد حتما پیش از اقدام برای ویزا تعویضش کنید چرا که باعث ریجکت شدن ویزای شنگن خواهد شد.

هرگونه مدرک جعلی حتی یک برگ نیز بدون تردید به ریجکت ویزای شینگن خواهد انجامید. به‌هیچ‌وجه و تحت هیچ شرایطی سعی نکنید با ارائه مدارک جعلی برای ویزای شینگن اقدام کنید. سفارت‌های اروپایی با مدارک جعلی به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کنند و در مواقعی حتی با ثبت تخلف صورت گرفته در پرونده نه تنها در درخواست بعدی متقاضی نیز سخت‌گیری بسیاری را در قبال آن پرونده اعمال خواهند کرد بلکه با قرار گرفتن پرونده مذکور در سیستم یکپارچه سفارت‌های اروپایی باقی سفارت‌خانه ها هم در جریان تخلف صورت گرفته قرار خواهند گرفت.

 

دلایل پنهان در ریجکت شدن ویزای شنگن

درصورتی که اقوام نزدیک شما در یک کشور اروپایی پناهنده شده باشند یا شما سوابق سفر مشکوک به کشورهایی خاص داشته باشید یا مثلا گزارش عملکرد حساب شما با شغل شما همخوانی نداشته باشد یا دارالترجمه هایی که مدارک شما را ترجمه کرده اند مورد اطمینان سفارت نباشند یا مثلا در صورتی که در سفرهای پیشین بیش از موعد مجاز سفرتان به طول انجامیده باشد و یا مثل به سوابق ریجکت شدن خود اشاره نکرده باشید یا مدارک و تراول هیستوری شما آفیسر را قانع نکند ارهدف از سفر شما ممکن است ویزای شما ریجکت شود .

یک نکته ی مهم دیگر این است که بر اساس قوانین برنامه ی سفر شما تعیین کننده ی سفارتی خواهد بود که متقاضی میبایست از طریق آن برای اخذ ویزای شنگن اقدام نماید . اگر قصد اقدام از مثلا سفارت فرانسه را دارید در برنامه ی سفر شما میباست بیشترین اقامت مربوط به این کشور باشد و با عدم آگاهی و توجه به این قانون ویزای شما ریجکت خواهد شد

اگر ریجکت شدیم چه بکنیم

شما میتوانید اعتراضتان را برای سفارت ایمیل کنید گرچه تجربه نشان داده که احتمال بسیار کمی وجود دارد که پرونده ی شما مجددا ارزیابی شود .

و یا اینکه میتوانید به وکیل های اروپایی مراجعه فرمایید و با کمک آنها و پرداخت حق وکاله از پرونده تان دفاع نمایید . این پروسه بیشتر پیشنهاد میشود و کارایی بسیار بهتری دارد و فقط میباید دقت فرمایید که گرفتار افراد سودجو نشوید و کیس شما واقعا توسط یک وکیل دارای پروانه وکالت در اروپا که در زمینه اعتراض به سفارت مجرب است پیگیری شود.

همچنین شما میتوانید مجددا اقدام بفرمایید که البته در صورتی که تغییری در مدارکی که ارائه میدهید به وجود نمی آید توصیه نمیشود

چگونه نامه اعتراض بنویسیم

شما میبایست اطلاعات کامل از مدارک و فرم ارائه شده به سفارت و همچنین نامه ی Refusal  یی که به شما داده شده را ارائه بفرمایید.

همچنین مدارکی که پوشش دهنده و تکمیل کننده اعتراض شماست را پیوست نمایید .

در صورتی که از طریق وکیل اقدام مینمایید برگه ی وکالت و همچنین نامه ای که وکیل برای دفاع از پرونده ی شما نوشته و امضا کرده اید میبایست ارائه شود .

درصورتی که خودتان متن اعتراض را مینویسید یا فردی به غیر از وکلای اروپایی دقت بفرمایید که این موارد به صورت روشن بیان شده باشند و حتما به شکل خلاصه

 • اطلاعات شخصی به صورت کامل و دقیق
 • ارائه تاریخ زمانی که درخواست اولیه ویزای شما رد شده است.
 • دلیل رد شدن ویزای شما چه بوده است
 • چرا تصور می کنید که این رد شدن به اشتباه انجام شده است
 • لیست مدارک جدیدی که برای تغییر نظر آفیسر و قوی تر کردن پرونده ارائه میدهید
 • امضاء درست و معتبر

توجه : برای تمامی قسمت های که بیان کردیم، نیاز به نوشتن 3 الی 4 خط است. پس از زیاده گویی و ذکر نکاتی که تاثیری در روند بررسی درخواست شما ندارد، خودداری کنید.

و البته اینکه پیگیری از طریق وکلای اروپایی بسیار تاثیرگذار تر است و دفاع بسیار بهتری از پرونده صورت میگیرد

دلایل اعلامی برای ریجکت شدن ویزای شنگن

دلایل اعلامی برای ریجکت شدن ویزای شنگن

سوال اخر

جواب اخر

فرم درخواست اطلاعات بیشتر خدمات سفر

از اینکه تیم کارشناسان ما را مشاور خود دانستید به خود میبالیم .

خواهشمند است موارد دلخواه از فرم زیر را تکمیل فرمایید و کارشناس ویزای ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت .

اطلاعات فردی

کدامنیتی را وارد کنید

Captcha

Case Sensitive