ما را دنبال کنید


با ما تماس بگیرید

021-88072022

تورهای کشورهای همسایه

روژین پرشیا گشت

تورهای ترکیه


 “Be Our Guest “  یا   “مهمان ما باش“   شعار گردشگری ترکیه است و این کشور توریستی اصلی ترین مقصد گردشگری ایرانیان به شمار میرود.

طبق آمار سهم صنعت گردشگری در تولید ناخالص ملی ترکیه ۱۱.۳٪ است و ۹.۴٪ اشتغال ها در این صنعت است.بیشتر توریست های ترکیه مربوط به آلمان با ۱۰٪ ، روسیه ۱۰٪ ، گرجستان ۶٪ ، ایران ۵٪ ، بلغارستان ۵٪ است وترکیه با جاذبه های فراوان و زیرساخت های عالی یک مقصد توریستی شناخته شده در جهان است.

ایرانیان ترکیه را به سریال های پرطرفدارش ، موسیقی زیبا و غنی اش چای و قهره ترک، باقلواها و خوراک های خوشمزه ، سفرهای ساحلی رویایی در هتل های یوآل و خرید اجناس شیک و پیک و مقصدی محبوب برای ماه عسل میشناسند.

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرویز به بسیاری از شهرهای جهان  از جمله تهران ، تبریز ، اصفهان ، شیراز و مشهد  پرواز دارد و مسافران میتوانند به هر کجا که عازمند در مسیر سفرشان چند روزی از جاذبه های گردشگری ترکیه لذت ببرند . 

در دفتر خدمات مسافرتی روژین مشاور و مجری تورهای ترکیه هستیم و دفتر هواپیمایی یادمان پرشیا گشت که پدر و مشاور روژین هستند اولین چارتر کننده مسیرهای پروازی ترکیه در اصفهان بوده اند . خوشحال میشویم اگر قصد سفر به ترکیه را دارید با ما به شماره 32201824-031 و 88072022-021 تماس بگیرید .

روژین پرشیاگشت

خدمات سفر

 • ثبت نام تورهای چارتری

 • ثبت نام تورهای کلاسیک غیرچارتری

 • اجرای مسیرهای خاص و تورهای خاص

 • اجرای تورهای نمایشگاهی، سمینار، رویداد

 • خدمات دریافت ویزا

 • خدمات مترجم یا تورلیدر

 • خدمات بلیط پرواز و قطار و خودرو

 • خدمات رزرو اقامت (هتل-منزل-هاستل و ...)

 • خدمات مشاوره سفر

روژین پرشیاگشت

ترکیه

شروعدرباره ترکیه بیشتر بدانیم

درباره ترکیه بیشتر بدانیم

 • اتباع ایرانی برای سفر به ترکیه نیازمند ویزا نیستند.
 • بهترین زمان برای سفر به ترکیه اردیبهشت تا مهرماه است .
 • طبق آمار سی و هفت ملیون و ششصد و یک هزار گردشگر در سال ۲۰۱۷ به ترکیه سفر کرده اند و ترکیه ۸ مین کشور جهان از نظر تعداد توریست در سال بوده است .
 • مساحت کشور ترکیه ۷۸۳۳۵۶ کیلومتر مربع است ( برای مقایسه یعنی کمی کمتر از نصف مساحت ایران مساحت دارد. )
 • جمعیت ترکیه حدود هشتادوسه ملیون وصدوهشتادهزارنفراست .
 • ترکیه با ایران ، یونان ، بلغارستان ، گرجستان ، ارمنستان ، آذربایجان . عراق و سوریه هم مرز است .
 • واحد پول کشور ترکیه لیر است.
 • صادرات ترکیه خودرو، ماشین آلات ، آهن و فولاد ، لباس و ...

برای نمایش عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنیدشهرهای توریستی ترکیه

شهرهای توریستی ترکیه

ایرانیان زیادی برای تفریح ، تجارت و یا خرید به استانبول سفر میکنند.در کنار استانبول ، آنکارا هم از مقاصد یست که ایرانیان که برای امور ویزا و انگشت نگاری و سفارت به آن سفر میکنند.شهر وان در مرز ایران و ترکیه هم در سالهای اخیر مقصد سفر ایرانیانی بوده که به صورت زمینی به این کشور سفر میکنند .

علاقمندان به تفریحات ساحلی هتل های UALL  سواحل آنتالیا ، کوش آداسی و بدروم را میپسندند. همچنین همزمان سالروز بزرگداشت مولانا قونیه میزبان علاقمندان عرفان و مولاناست که از مراسم ویژه خانقاه ها و سماع و کنسرت های عرفانی لذت میبرند.
ولی این شهرها تنها جاذبه های گردشگری ترکیه نیستند .ترکیه ۱۸ جاذبه فرهنگی و تاریخی ثبت شده درمیراث جهانی یونسکو دارد و ما میتوانیم مشاور و مجری مسیرهای متفاوتی به نسبت سفرهای کلاسیک ترکیه برای سفرتان باشیم.

برای نمایش عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنیدسفر هوایی به ترکیه

سفر هوایی به ترکیه

علاوه بر شرکت هواپیمایی ترکیش ایرویز و ایران ایر ، شرکت های چارتری مثل ایران ایرتور ، قشم ایر ، معراج ، آسمان ، اطلس جت و سان اکسپرس و غیر چارتری مثل پگاسوس به شهرهای توریستی ترکیه پرواز میکند.

در تیم کارشناسان سفر روژين به شما توصیه میکنیم هنگام انتخاب پرواز به اینکه چه زمانی از روز به ترکیه میرسید و چه زمانی از روز ترکیه را ترک خواهید کرد دقت بفرمایید . همچنین به اینکه پروازها به کدام فرودگاه مقصد مورد نظرتان خواهند بود؟ گاها ممکن است تفاوت فرودگاه یک ایرلاین با ایرلاینی دیگر نصف روز از زمان سفر شما را هدر بدهد . همچنین با توجه به علاقه مسافران به خرید در ترکیه یک موضوع مهم دیگر دقت در میزان بار مجاز ایرلاین ها در سفر است تا با انتخاب مناسب ایرلاین از این جریمه ها به دور باشید.هر زمان قصد سفر داشتید با همکاران ما در بخش بلیط تماس بگیرید و اطلاعات جامع و نرخ های خوب را دریافت نمایید.32201824-031 و88072022-021

برای نمایش عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنیدسفر با قطار به ترکیه

سفر با قطار به ترکیه

برای کسانی که علاقمندند غیر از مقصد از مسیر هم لذت ببرند سفر با قطار گزینه ی فوق العاده ایست و البته میباید طول مسیر و معطلی مرز را در نظر داشته باشید.

برای سفر با قطار به ترکیه دو انتخاب پیش روی شماست:

 • تهران-تبریز-وان که حدود ۲۲ ساعت به طول میکشد.
 • تهران-تبریز-آنکارا مسیری۶۰ساعته و ترکیبی از قطار و کشتی ست.

مسیر ریلی تهران به تبریز ۷۳۵ کیلومتر است و ۱۱ ساعت به طول می انجامد. پس از حرکت از تبریز و طی مسیر ۳۳۴ کیلومتری در خاک ایران که ۴:۲۵ به طول میکشد برای انجام مراحل خروج از ایران و ورود به ترکیه و تشریفات گمرکی و گذرنامه  یکبار در ایستگاه رازی در مرز ایران و یکبار در ایستگاه مرزی کاپیکوی ترکیه از قطار پیاده خواهید شد و در ادامه دو ساعت و نیم در مسیر شهر زیبای وان در قطار خواهید بود.

برای نمایش عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنیدادامه اطلاعات قطار به ترکیه

ادامه اطلاعات قطار به ترکیه

بعد از رسیدن به وان سوار کشتی های دو طبقه ی فری بوت میشوید و سفری حدودا شش ساعت و نیم در دریاچه وان خواهید داشت . آنسوی دریاچه مجدداد سوار قطار خواهید شد و مسیرتان تا آنکارا به مدت حدودا سی ساعت ادامه خواهید داد .

در آنکارا قطارهای سریع السیر به استانبول وجود دارد و میتوانید خریداری نمایید و اگر هتل تان در بخش اروپایی استانبول است ایستگاه هالکالی (Halkali) و اگر در بخش آسیایی اقامت دارید ایستگاه حیدرپاشارا (Haydarpasa) را انتخاب نمایید.

در تیم کارشناسان سفر روژین از اینرو که بلیط قطار تهران وان بسیار ارزان تر از قطار تهران آنکارا ست پیشنهاد میکنیم به وان سفر کنید و مسیرتان به استانبول ، آنتالیا ، ازمیر یا کوش آداسی برایتان پروازهای داخلی و ارزان قیمت ترکیه را خریداری کنیم.

برای نمایش عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنیدسفر زمینی به ترکیه

سفر زمینی به ترکیه

اگر علاقمندید با ماشین شخصی تان به ترکیه سفر کنید میباید برگه کاپوتاژ و گواهینامه بین المللی داشته باشید. سه گمرک مرز بازرگان، مرز رازی خوی و مرز سرو ارومیه برای سفر زمینی ترکیه وجود دارد و در تیم مشاوران سفر روژين پیشنهاد میکنیم که اگر قصد سفر زمینی به استانبول را دارید مرز بازرگان و اگر قصد سفر به آنتالیا و سواحل جنوبی ترکیه را دارید مرز سرو را انتخاب فرمایید . و البته گزینه ی انتخاب یک سفر جامع به دور ترکیه هم روی میز است ، چرا که نه؟

اگر علاقمند سفر زمینی به گرجستان هستید از مرز بازرگان وارد ترکیه شوید و مسیرتان را تا شهر فوق العاده زیبای ترابزون در کنار دریای سیاه ادامه بدهید و از آنجا وارد مرز سارپی در گرجستان بشوید . خصوصا اگر قصد سفر زمینی به باتومی را دارید این مسیر کوتاه تر و دل انگیزتر است.

برای نمایش عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنیدشکم گردی در ترکیه

شکم گردی در ترکیه

 • غذاهای ترکیه باب طبع ما ایرانیهاست و کیست که عاشق باقلوا و شیرینی ها و غذاها و خوراک های لذیذ و خوشمزه ی ترکی نباشد.
 • اسکندر کباب ، دونر کباب ، پیده ، لاهماجون ، کارنی یاریک، ایزگارا بالیک (ماهی تنوری که حتما امتحان کنید) ، میدیه دولما ( صدف ) ، کوفته ، مانتی ، بورک های متنوع که حتما در سریال های ترکی باهاشون آشنا شدین ، دلمه ها ، نخود پلو ، بالیک و ...
 • یک غذا که ممکن است کمتر شنیده باشید و قدمتش به زمان حضرت ابراهیم میرسه ، چی کوفته Çiğ köfte نام داره و در واقع کوفته ایست که با گوشت خام تهیه و خورده میشه و بر خلاف تصورتون بسیار خوشمزه ست.

برای نمایش عکس در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید

پایان

فرم درخواست اطلاعات بیشتر و ثبت نام تور

از اینکه تیم کارشناسان ما را مشاور و مجری سفر خود دانستید به خود می بالیم. خواهشمند است مورد دلخواه از فرم زیر را تکمیل فرمایید و کارشناس ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات فردی

پیشنهاد می کنیم در اینستاگرام، آپارات و وبلاگ روژین ما را دنبال فرمایید.

کدامنیتی را وارد کنید

Captcha

Case Sensitive